YAŞAM - EV Fonksiyonel bir apartman dairesi 38 PAYLAŞIM
Eklenme Tarihi
04.09.2016
Brezilya Sao Paulo eyaletindeki küçük apartman dairesi kullanışlı mimarisi ile ve ölçülü dekorasyonu ile akıllı iç mimari çözümler sunuyor.

Bir dekorasyonun ustalığını ve inceliğini gösteren temel şey mekan ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, ona uygun bir yaratıcılıkla büyüleyici bir estetik ortaya çıkarabilmek. Brezilya'nın São Paulo eyaletinde tam da bunun kanıtı olan küçük bir apartman dairesindeyiz. 70'li yıllarda inşa edilmiş olan bir apartmanın giriş katında yer alan bu daire, tarihi dokusunu koruyan yepyeni ve büyüleyici bir eve dönüşmüş. 

Dairenin modernleşmesini sağlayan değişim süreci elbette evin dış cephesinden başlamış. Öncesinde karanlık ve küçük pencerelere sahip olan salona apartmanın avlusuna açılan geniş ve büyük cam kapılar yerleştirilmiş ve böylece salonun çok daha ferah ve aydınlık olması sağlanmış. Sağ taraftaki giriş kapısına uzanan koridor da şık bir bank ve çiçeklerle canlandırılmış. Üst katla aradaki çıkıntıya yerleştirilen ve aşağı doğru sarkan yeşil bitkilerse bu cepheye eşsiz bir tropikal hava katıyor. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler