YAŞAM - EV Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler Çizgiler her yerde! Kıyafetlerde, çantalarda ve hatta tırnaklarda. Ve tabii ki duvarlarda, yatak odamızda, mobilyalarda, yastıklarda, kilimlerde. Çizgili desenlerin bu sezon altın çağını yaşadığını söylesek tam üstüne basmış oluruz. İç Mimar yazarımız Serra Özbay, ufak dokunuşlarla bu trendi evinize uyarlamanın yollarını yazdı. 37 PAYLAŞIM
profil
Serra Özbay
26.05.2016
Banner

İç mekan tasarımlarında dikkat ettiğimiz konulardan biri de kullandığımız parçaların uzun vadede demode görünmesinden olabildiğince kaçınmaktır. Bu sebeptendir ki "trend" parçaları hep kolay değiştirebilecek hareketli parçalardan veya aksesuarlardan seçeriz. Hiç bir zaman demode olmayacak çizgili desenleri evinize taşımak için en doğru zaman. Hadi harekete geçin! Çizgili desenlerin iç mekanlarda nasıl kullanılabileceğiyle ilgili küçük ipuçları ile başlıyoruz.

Çizgili duvar kağıtlarını iç mekanlarda seçeceğiniz tek bir cephede kullanmayı deneyin. Çizginin sırrı kıyafetlerde olduğu gibi iç mekanlarda enine kullanıldığında duvarı daha geniş gösterecektir. Boyuna uygulandığında ise tavan yüksekliğinin daha yüksek algılanmasına sebep olacaktır. Unutmayın şeytan küçük ayrıntılarda gizli.

Desenli kilimler bu sezon yaz ayları favorilerimizden. Çizgili kilimler ise bu sezon çokça göreceklerimiz arasında. Sizde biraz kontrast yakalamak, evinizi eklektik tarzda döşemek isterseniz çizgili kilimleri kısmen daha klasik parçalarla kullanmayı deneyin. 

Koltuklarınız eskidi, elden geçirmenin ve döşemesini değiştirmenin tam zamanı! Cesaretinizi toplayın tek bir kanepe için veya koltuğunuz için çizgili döşemelik kumaş seçin, diğer kanepe veya koltuklarınız için de çizgili kumaşın içinden yakalayacağınız tek bir rengi tercih edin. Emin olun sonuçtan pişman olmayacaksınız.

Ve geldik şu sıralar benim de projelerimde sıkça kullandığım karmakarışık duruma. Cesaretin dozunu biraz daha artırıyoruz, farklı desenleri bir arada kullanıyoruz. Çizgilerin yanına pötikareler, puantiyeler, floral desenler eşlik ediyor. Kumaşlara karar verirken hepsi bir arada nasıl gözükecek diye endişelenmeyin. Oluyor, vallahi çok ta güzel oluyor! Hadi bakalım en cesaretliler parmak kaldırsın!

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler