YAŞAM - EV Ev dekorasyonunda greenery etkisi 2017'nin rengi "Greenery"nin iç mekanlara yansıması nasıl olacak? Bu sıcak rengi hangi renklerle kombinleyebilir, nerede ve nasıl kullanabiliriz? Tüm soruların cevabı için iç mimar yazarımız Serra Özbay’ın yazısına göz atın. 44 PAYLAŞIM
profil
Serra Özbay
01.02.2017
Banner

"Greenery" rengi için tam bir yaprak yeşili diyebiliriz. Dolayısıyla dominant, parlak ve güçlü bir renkten bahsediyoruz."Greenery" rengini nötrlemek için pastel yumuşak tonlarla birlikte kullanmayı tercih edin. En iyi kombinasyonlar için açık gri, yavruağzı, bebek mavisini deneyin. 

Tropik desenleri son birkaç sezondur  iç mekanlarda sıkça görüyoruz. Eğer tropik desenlerden sıkıldıysanız yeşil rengi, seçeceğiniz tek bir mobilyada kullanmayı deneyin. Örneğin, yeşil bir kanepe veya yeşil mat cilalı bir konsol. Mekanda yeşil rengi, gold detaylar ve pirinç aksesuarlarla kullanmak ise kesinlikle iyi fikir!

Yeşil rengin temizliği temsil etmesi sebebiyle ıslak mekanlarda kullanımı da son derece uygundur. Dolap kapaklarında, banyo ve mutfak seramiklerinde yeşil rengi kullanmaktan kaçınmayın. Unutmayın, evinizi tasarlarken alacağınız birkaç cesur karar iç mekanda odak noktalarını belirlemek için faydalı olacaktır.

Birçoğumuz koşuşturmalı şehir hayatına öylesine adapte olduk ki, yeşilin hayatımızdaki önemini zaman zaman unutuyoruz. Doğanın rengi yeşili günlük hayatımıza dahil etmek için iç mekanlarda canlı bitkileri kullanın. Birbirinden farklı materyallerden üretilmiş saksı seçenekleri arasından size en uygun olanını seçin ve salon bitkilerini dekorasyonun bir parçası haline getirin. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler