YAŞAM - EV Dört dörtlük bir rustik tarz ev örneği Sofistike ama rustik tarzıyla öne çıkan muhteşem bir evin kapılarını çalmak için Brezilya’ya gidiyoruz. São Paulo’da yer alan bu göz alıcı ev, doğal taş dokulu dış cephesi, masif ahşap kullanımı ve fantastik sanat eserleri ile benzersiz bir atmosfere sahip. Tüm duyularınız için Homify ile adeta bir macera sayılabilecek kadar heyecan verici bir ev gezmesine hazır mısınız? 2 PAYLAŞIM
Eklenme Tarihi
01.10.2017
Banner

Her zaman söyleriz, evlerin girişleri çok önemlidir çünkü hem sizi hem de konuklarınızı evinizin giriş kapısı karşılar. Doğal taş dış cephe duvarları, çift kanatlı geniş giriş kapısı ve yürüyüş yolunun iki yanında şahane bir koridor oluşturan yemyeşil doğa ile bu ev adeta sizi mükemmel bir şekilde ağırlamayı vaat ediyor gibi, değil mi? 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Neredeyse her köşede karşımıza çıkan doğal ahşabın bu evin tasarımında en büyük rolü oynadığı aşikâr. Tavan kirişlerinden depolama alanlarına ve duvar kaplamalarına kadar her yerde doğal ahşabın sıcaklığından faydalanılmış. Bu kadar yoğun ahşap kullanımı aslında her zaman bu kadar iyi sonuç vermez; çoğu zaman tepeden tırnağa her şeyin ahşap olması boğucu bir hava yaratır. Ama bu evde bu kesinlikle söz konusu değil. Seçilen renklerden dekorasyonda tercih edilen mobilyalara kadar her şey o kadar özenli bir çalışma ile tasarlanmış ki sıcacık bir ambiyans ve görmezden gelmenin imkansız olduğu büyüleyici bir rustik doku elde edilmiş. Boğucu olmak bir yana, ev sıradan evlere göre çok daha doğal ve canlı görünüyor.

 

Açık planlı bir mutfak düzeni söz konusu olsa da mutfak alanı eve girince derhal kendini gösteren bir dizayna sahip. Kentsel modernliğin rustik doğallıkla bir araya gelerek harmanlandığı tasarımda dolap kapaklarından raflara kadar her şey evin genelindeki sıcak atmosfere uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Fazla kalabalık yaratmadan dizayn edilen mutfakta üst dolaplar yerine açık raflar tercih edilmiş ve bu açık raflar yemyeşil bitkilerle canlandırılmış. Katmanlı ışıklandırma da mutfakta dikkat çeken unsurlardan.  

Bu muhteşem evde gezerken her zaman aktif ve sosyal hissetmemek mümkün değil çünkü her köşede sevdiklerinizle harika vakitler geçirebileceğiniz bir sosyal alan görüyorsunuz. 

Evde aslında mobilyalar açısından kalabalık bir yerleşim söz konusu, oldukça fazla aksesuar ve mobilya kullanıldığını söyleyebiliriz. Ancak tıpkı baştan aşağı ahşap malzeme kullanmak gibi, bu da sıradan evlerde yaratacağı kötü etkiyi yaratmıyor ve evde bir dağınıklık ve boğuculuk hissi ortaya çıkmıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de evin ferahlığını koruması ve derinliğinin artması için dizayn edilen, salondaki oturma alanında yer alan ve şahane yemyeşil bahçeye bakan geniş manzara penceresi. Adeta dışarıda oturuyor gibi hissediyorsunuz.

Evdeki eşya kalabalığının boğuculuk yaratmaması için kullanılan bir diğer yöntem de dekoratif aynalar olmuş aynalar her zaman alanı olduğundan daha ferah ve daha derin gösterir. 

Evde bir de bahçenin içinde rahatlıkla oturabileceğiniz bir kapalı alan dizaynı var: Kış bahçesi! Konforlu oturma grubu, modern desen ve renkler ve boydan boya cam ile yemyeşil bahçenin içindeymiş gibi keyifli bir atmosfer... Harika görünüyor değil mi? 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler