YAŞAM - EV 5 pratik yılbaşı ağacı alternatifi Yılın en güzel zamanı! Her yıl olduğu gibi yeni yıldan beklentimiz büyük. Birçoğumuz çoktan kocaman bir yılbaşı ağacını keyifle süsledik. Eğer siz hala ağacınızı kurmadıysanız, farklı ve pratik yılbaşı ağacı alternatifleri için iç mimar yazarımız Serra Özbay'ın yazısına göz atın. 12 PAYLAŞIM
profil
Serra Özbay
27.12.2016
Banner

Karşınızda ışıl ışıl duvar ağacı. İç mekanda seçtiğiniz bir duvara iki boyutlu ağacınızı asın. Kartondan veya ahşap çıtalardan yapabilirsiniz. Yeni yıl süsleri ve yılbaşı ışığını da ekleyin. Özellikle evinde alan sıkıntısı olanlar, cam ağacını nereye kuracağını düşünenler, duvar ağacını çok sevecek bizden söylemesi.

Çevrecilerin tepkisini toplayan yeni yılda çam ağacı kıyımına son verecek gibi görünen bir öneri var sırada. Her yıl süsleme amaçlı kesilen ve iç mekanda kullanmaya uygun olmayan çam fideleri yerine salon camı olarak bilinen "araucaria" bitkisini tercih edebilirsiniz. Ev ortamında yetiştirmeye uygun dekoratif iç mekan bitkileri ile evinize biraz yeşil eklemeye ne dersiniz? 

Doğada bulduğunuz ağaç kabukları, kurumuş dallar ve yapraklar ile kendi ağacınızı tasarlayabilirsiniz. Kuru dalları birbirine iple bağlayarak, ağacınızın iskeletini oluşturup üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İhtiyacınız olanlar; bir kaç saatlik bir doğa yürüyüşü ve hayal gücünüz.

En iyi dostumuz kitaplar yılbaşının en farklı ağaç alternatiflerinden. Tabii ki yılbaşının olmazsa olmazı yıldızı en tepesine eklemeyi unutmayın. 

Depodaki ahşap merdiveni çıkarmanın zamanı geldi. Merdivenin basamaklarına bağlayacağınız misina üzerine yılbaşı süslerinizi yerleştirin. Yılbaşı ışıkları ise yine olmazsa olmaz! İşte pratik yılbaşı ağacınız hazır. Başarı basamaklarını üçer beşer çıkacağınız bir yıl olması dileğiyle.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler