YAŞAM - EV 5 adımda mışıl mışıl uyku Uyku hayatımızın en önemli bir parçası. Uykunuzu iyi alamamak günlük temponuzda sizi çoğu zaman olumsuz yönde etkileyecektir. Beslenme ve sporla uyku düzeninizi kontrol etmeniz mümkün ancak odanızda yapacağınız değişikliklerin de huzurlu bir uykudaki rolü büyük. 5 adımda mışıl mışıl bir uyku için odanızda yapabileceğiniz değişiklikleri derledik. 41 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
13.03.2016
Banner

İyi kalitede bir yatak şiltesi uyku kalitenize yükseltmek için önceliğiniz olmalı. Yumuşak ya da sert bir yatak... Mutlaka almadan önce deneyerek karar verin.

Yatağınızı duvara yaslamak, size psikolojik olarak ‘güven’ duygusu verir. Ayrıca evinizi feng shui’ye göre dekore ediyorsanız, yatağınız asla pencereye dayalı olmamalıdır, yoksa uykunuz sırasında enerjiniz pencereden uçup gider.

Yatak odanızdan cep telefonu, bilgisayar ve hatta şarj aletlerini bile çıkarın. Yatmadan önce bu cihazlara bakmak uykunuzu kaçıracaktır. 

Eğer yatağınızın çevresini simetrik bir şekilde düzenlerseniz bu size huzurlu bir ortamda uyuduğunuzu hissetirecektir.  Yatağınızın üstünde bir tablo varsa ortalandığından emin olur, yatağınızda bir yerine iki yastık kullanın. Feng shui’de de simetrik bir düzen ‘uyum’ yaratır.

İdeal bir uyku için odanızı her gün havalandırmayı unutmayın. Ayrıca iyi bir uyku için oda ısısı ne çok soğuk ne çok sıcak olmalıdır.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler