EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT Uzayda kaybolmak isteyenlere 5 dizi önerisi Bu hafta bilim-kurgu meraklılarına, uzayın derinliklerini keşfetmek isteyenlere dizi, film ve belgesellerden oluşan 5 önerimiz var. 5 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
15.04.2018
Banner

1963'te yeni bir koloni kurmak amacıyla ABD'den uzaya gönderilen bir mekik, 50 yıl sonra bir genç kadınının cinayetiyle farklı bir yöne sapar. Keşfin gerçek amacı neydi? Bu 3 bölümlük mini-dizi bir solukta izlemelik.

İspanyol yapımı filmde tüm hayatı boyunca bir uzay gemisinde yalnız yaşamış bir kadın, aniden hayatına giren ve dünyasını altüst eden bir mühendise aşık olur ve olaylar gelişir...

Elon Musk ve Neil deGrasse Tyson ile gerçekleştirilen röportajları içeren belgeselle kurmacayı harmanlayan yapım, 2033'te Mars'a yerleşme görevi için yola çıkan ekibin maceralarını anlatıyor. Şimdilik bir sezonu bulunan dizinin çok yakında ikinci sezonu da gelecek. 

Netflix'in yeni dizisi 1960'ların hit dizisinin yeniden yorumu. Dizi, bizi günümüzden 30 yıl sonrasına, uzayda kolonileşmenin başladığı bir döneme götürüyor. Başka bir gezegende kendilerine yeni bir hayat kurmak üzere yola çıkan Robinson ailesinin başından geçenlere tanıklık edeceğiz. 

1961'de kadın pilotlar astronot olmak için sıkı testlerden geçer. Ancak uzay yolculuğu için sadece erkekler seçilince kadınların çekilmesi istenir. Bu etkileyici belgesel 20 Nisan'da gösterimde olacak.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler