MODA - DÜĞÜN İlkbahar-Yaz gelinlik tasarımları Önümüzdeki ilkbaharla yeni düğün sezonunun açılmasıyla yepyeni gelinlik tasarım ve modelleri karşımıza çıkacak. Öne çıkan gelinlik tasarımcılarının sezon için hazırladığı koleksiyonlarını yakından inceledik. 11 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
26.10.2018
Banner

Her zaman gösterişli gelinlik tasarımlarıyla bildiğimiz Zuhair Murad önümüzdeki ilkbahar sezonu için Art Deco akımından etkilenerek bir koleksiyon hazırlamış. İncelikle hazırlanan kalıplardaki geometrik şekillerdeki payet işlemeleri dikkat çekiyor. Meghan Markle ile yeniden hayatımıza giren kayık yakalar bu koleksiyona da yansımış. Dantel ve incelikle dokunan işlemeler teni kavrayarak adeta dövme hissi yaratıyor. 1930’lardan esinlenen duvaklarlar arkaya doğru atılıyor.

 

Dantel ve gösterişli işlemelerin uzmanı olarak bilinen Elie Saab yeni gelinlik koleksiyonunda Viyana balolarından esinlenmiş. Daralan bel kesimi ardından inen kabarık devasa etekler prenses havası yaratıyor. Dümdüz saten asil modellerin yanında 3 boyutlu çiçek detaylı uçuş uçuş tüllü modeller de yer alıyor.

 

Beyazların hüküm sürdüğü gelinlik haftasında Vera Wang farklı renk ve modelleri ile cesur bir tavır ortaya koyuyor. Önümüzdeki ilkbahar sezonu için Wang’in ilham kaynağı ressam  Johannes Vermeer oldu. Vermeer’i “İnci Küpeli Kız” eserinden hatırlayacaksınızdır. Tablodaki renklerle koleksiyonunu oluşturan tasarımcı, hareketliliği göz önüne alarak rahat ve uçuş uçuş bir koleksiyona imza atmış.

 

Düz ipek elbiselerden, kabarık eteklere; kabarık kollardan, V şeklinde derin sırt dekoltelerine… Monique Lhuillier, keskin hatlara ve modern siluetlere sahip nesilden nesle bırakabilecek tasarımlar yaratmak istiyor.

 

Derin sırt dekoltelerini ve transparan kumaşları cesurca kullanan ilk tasarımcılardan olan Galia Lahav, 2019 İlkbahar sezonunun yine ilklerle yeni kurallar belirlemek istiyor. Meghan Markle’ın düğününden esinlenerek daha modern ve zamansız bir çizgi oluşturmak isteyen marka uzun kuyruklar, kabarık balo eteklerini ve çiçek işlemelerini kullanmış. İlgi çekici bir diğer detay ise gelinliğin parçalarını düğün sırasında rahatça çıkarabilmeniz. Kolları, eteğin bir kısmını ve kuyruğu rahatça gelinlikten ayırarak geceye devam edebilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler