GÜZELLİK - CİLT BAKIMI Güneş yanığına ne iyi gelir? Kimi zaman güneşin altında çok fazla kalarak güneş yanıklarının oluşmasına farkında olmadan izin veririz. Tatili zehir eden bu süreci sağlıklı ve acısız bir şekilde atlatmak için pratik ipuçları yazdık. 38 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
18.06.2017
Banner

Güneş yanmasının ardından ilk birkaç saat içinde yapacağınız müdahaleler çok önemlidir. Bunlardan en kolay ve önemli adımlardan biri ise bol kıyafetler tercih etmenizdir. Dar kıyafetler giymeniz halinde vücudunuzun iyileşmek için arttırdığı hızlı kan akışının önüne engel koyarsanız. Bunun sonucunda bedeninizin belli noktaları su toplayabilir. Her zaman bol hava alan kıyafetler tercih edin.

Artan vücut ısınızı normale düşürmek için sık sık soğuk duş alın. Rahatlamak için süt bazlı ürünler kullanabilirsiniz. 

Güneş yanıklarının sonucunda vücudunuzun belli bölgelerinde su toplanabilir. Bu yaralarla oynadığınız zaman vücudunuzu enfeksiyonlara açık hale getirirsiniz. Bu alanları rahatlatmak için bir kasenin içine süt ve buz koyun. İçinde ıslatacağınız bir bezi bu alanların üzerinde bekleterek cildinizi rahatlatın. Süt yaralarınızın iltihap kapma riskini azaltır.

Teninizdeki yanma ve ateş basması hissini azaltmak için aloe veralı ürünleri tercih edin. İçeriğinde alkol bulunan ürünlerden kesinlikle uzak durun. Soğuk bir duşun ardından cildiniz nemliyken aloe veralı ürün kullanabilirsiniz. İyileşene kadar peeling ve keseleme işlemi uygulamayın. Bu şekilde yaralarınızı kalıcı hale getirirsiniz.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler