GÜZELLİK - CİLT BAKIMI Göz kremini yanlış uyguladığınızın 4 işareti Göz çevrenizdeki deri ince ve hassastır, bu bölgeye krem uygularken gerekli özeni ve hassasiyeti göstermelisiniz. Basit gibi görünse de yanlış göz kremi uygulamaları bu bölgeyi tedavi etmek yerine daha fazla zarar verir. İşte yaptığınız 4 yanlış ve doğruları! 32 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
14.03.2017
Banner

Öncelikle ellerinizi yıkayın. Göz kremini elmacık kemiğinizin başladığı yere kadar uygulayabilirsiniz. Göz kremleri bu alanı tedavi etmek için formüle edilmiştir. Sınırları aşmayın!

Gözlerinizi kırparken, kirpiklerinize yakın alana uyguladığınız krem kirpiklerinizden gözünüe bulaşabilir. Bu da gözünüze zarar verir, tahriş olmasına ve şişlik yapmasına yol açabilir. 

Göz çevrenize sadece küçük bir miktarda krem kullanmanız yeterli. Göz çevreniz hassas bir yapıda olduğu için küçük miktarda sürdüğünüz kremi hızlıca emer. Eğer daha fazla miktar kullanırsanız, gözlerinize bulaşabilir bu nedenle cildinizin emebileceği kadar küçük bir miktar yeterlidir.

Göz kremi içeriklerinde mineral yağlar, parafin ve vazelinli içeriklerden uzak durun. Bu ağır yağlar, hasas göz çevrenizdeki elastik dokulara zarar vererek erken kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler