GÜZELLİK - CİLT BAKIMI Dermatologlar uyarıyor: Bu hataları yapmayın Cildinize sağlıklı bir şekilde bakmak aslında sandığınızdan çok daha kolay. Önemli olan onu nasıl koruyacağınızı bilmek. Cilt bakımında en çok düştüğümüz hataları ve doğrularını sizler için derledik. 29 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
04.08.2017
Banner

Nasıl olsa güneşte çok kalmayacağım, bugün hava bulutlu gibi düşüncelere kapılarak güneş kreminizi sürmeden dışarı adımınızı atmayın. Bu sayede cilt kanserine karşı kendinizi koruyacaksınız ve erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçeceksiniz. 

Sivilcelerimizi sıkarak ortadan kaldırmak anlık bir çözüm gibi görünse de cildinize zarar verir. Yüzünüzde bakteriler dağılır, kızarıklığa hatta iltihaplanmaya bile yol açar. Bu geçici ve zararlı çözüm yerine aknelerinizi sağlıklı bir şekilde tedavi etmeyi öğrenin. 

Sıcak suyla uzun süre duş almanın size iyi geldiğini düşünebilirsiniz ancak cildinize iyi gelmediğini bilmenizde fayda var. Uzun süre sıcak suyla duş almak cildinizdeki doğal yağ dengesine zarar verir ve cildinizi tahriş eder. Ilık suyla, 10 dakikayı geçmeyen duşlar alın. Vücudunuzdaki nemi korumak için ise duşun ardından 5 dakika içinde nemlendiricinizi sürün.

Yüzünüzü güneşten korusanız bile çevrede dolaşan serbest radikaller eğer boyun ve dekolte bölgenizi korumasız bırakırsanız buranın yaşlanma sürecini hızlandırırlar. Boyun ve göğüs bölgemizdeki deri yapısı incedir ve özellikle UV ışınlarıyla daha hızlı bir şekilde zarar görür.

Göz makyajınızı hızlı ve sert bir şekilde silmek bu bölgedeki derinize geri dönüşümü olmayan zarar verir. Kirpiklerinizin de dökülmesi kaçınılmazdır. Her zaman dairesel ve nazik hareketlerle silin. Arından göz kremi uygulayın.

Eğer vücudunuzda herhangi bir yerde yeni çıkan bir leke varsa bir uzmana göstermeyi ihmal etmeyin. Her zaman var olan leke ve benlerinizi gözlemleyin ve renginde, boyutunda bir değişiklik fark ettiğinizde hemen bir doktora başvurun.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler