GÜZELLİK - CİLT BAKIMI Ani cilt problemlerine hızlı çözümler Alnımızda beliren davetsiz misafir sivilce, burnumuzun etrafındaki kuruluk, gözaltı morlukları... Hepimiz bir sabah uyandığında kötü bir ciltle, yüzümüzde oluşan ufak sürprizlerle karşılaşmışızdır. Ama merak etmeyin bu yazıdaki 3 adımla sabahları beklenmedik problemlere karşı hızlıca savunmaya geçebilirsiniz. 9 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
07.04.2017
Banner

Yüzümüz bazen hava değişikliklerinde ya da seyahat sırasında çok fazla kurur. Kuruyan cildinizi sabah hızlıca kendine getirmek için sevdiğiniz bir serumdan 3-4 damla nemlendiricinizin içine karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Farkı hemen hissedeceksiniz! 

Yüzünüzde aniden beliren sivilce ve kızarıklarla karşı en büyük yardımcımız concelerlar. Concealer'ınızı cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre seçin. Gözaltı bölgeniz için doğal ten renginizden 1 ya da 2 ton açık, diğer bölgeler için fondöteninizle aynı renkte bir concealer seçin.Kuru bir cildiniz varsa mat bitişli bir likit concealer tercih etmeyin çünkü cildinizdeki kuru bölgeler daha çok ortaya çıkacaktır. 

Sabahları yüzünüze uygulayacağınız minik bir buz terapisi kan akışınızı hızlandırır, cildinizi uyandırır. Birçok ünlü isim de gözaltı morluklarından buz sayesinde kurtuluyor. Eğer yüzünüzde yeni çıkan bir sivilce varsa bir buzu kağıt havluya sarın ve sivilcenin üzerinde bekletin. Sivilceniz daha fazla büyüyüp tam bir baş belası olmadan önce bu şekilde kurtulabilirsiniz.  

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler