GÜZELLİK - CİLT BAKIMI 3 soruda serum dosyası Cilt temizleme, tonikleme ve nemlendirme… Günlük cilt bakım rutinimizi tam da oturttuk derken yeni bir ürün, serum dahil oldu. Güzellik editörleri tarafından cilt bakımında ‘mucizevi adım’ olarak nitelendirilen serum nedir, nasıl kullanılır, gerçekten kullanmalı mıyız? Sizler için araştırdık. 33 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
27.06.2017
Banner

Bir cilt bakım ürünü olan serumları, cildinizi temizledikten sonra nemlendiricinizi sürmeden önce bir ara adım olarak uygularsınız. Nemlendiricilerin aksine serumlar içeriğinden dolayı teninizin içine işler. Yoğum formülüyle kırışıklık, akne, kuruluk ve leke gibi belirli problemlerin doğrudan çözümüne yardımcı olur.

Gündüzleri yüzünüzü temizledikten sonra bezelye tanesi miktarında elinize aldığınız ürünü yüzünüze ve boyun bölgenize nazikçe masaj yaparak uygulayın. Ardından nemlendiricinizi sürerek makyajınızı yapabilirsiniz. Sadece gece için tasarlanan serumları da makyaj adımını atlayarak aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Eğer akneye eğilimli bir cilt tipiniz varsa içeriğinde C vitamini, retinol ve salisilik asit olan serumlar kullanın. Cildinizdeki kızarıklar azalacak ve gözeneklerinizi açacaktır.

Kurucu bir cildiniz varsa ekstra nemlendirme ve esneklik için E vitaminli, glikolik ve hiyalüronik asit içeren serumları tercih edebilirsiniz. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler