YAŞAM - ANNE - ÇOCUK 23 Nisan'da en güzel hediye çocuk kitapları Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hem çocuklara hem de içindeki çocuğu hala kaybetmeyenlere özel kitap önerileri derledik. 3 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
23.04.2018
Banner

İllüstratör, yazar Galia Bernstein’ın imzasını taşıyan Ben Bir Kediyim, beş yaşından büyük çocukları çitadan pumaya kedigiller familyasının bütün üyeleri ile tanıştırıyor.

 

Dünya çocuk edebiyatı başyapıtlardan biri olan Kırmızı Başlıklı Kız, bu sefer 3 boyutlu olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca bu kitap, Kırmızı Başlıklı Kız hikayesindeki vahşet içeren kısımlar çıkarılıp çocuğunuzun psikolojik gelişimini etkilemeyecek şekilde tekrar düzenlenmiştir.

Buradan satın alabilirsiniz.

Büyükada’daki yaz kampında geçen hikâye, Aketya gezegeninden Dünya’ya gelen ve sihirli güçlerini gizlemek zorunda olan Melis’in eğlenceli bir kamp hayali kurmasını, okul arkadaşlarıyla birlikte heyecan dolu bir maceranın ortasında kalmasını, anlatıyor.

 

İsviçreli yazar Germano Zullo ile illüstratör Albertine’in imzasını taşıyan bu özel resimli kitap, 2011 Sorcières Ödülü, 2012 New York Times En iyi Resimli Kitap Ödülü ve 2014 São Paulo Büyük Ödülü’ne değer görüldü. İncelikli Şeyler, şiirsel dili ve kendine özgü minimal resimleriyle her yaştan kitapseverin ilgisini cezbedecek evrensel bir hikâye anlatıyor. 

 

Pon Pon Kuyruk ve Ormandaki Arkadaşları’nın eğlenceli öyküsü ile 3 boyutlu olarak karşınıza çıkıyor. Bu öykü, çocuğunuza herkesin farklı bir yeteneği olduğunu ve farklılıkların güzelliğini anlatıyor.

Buradan satın alabilirsiniz.

 

Dinozorlar Dünyası kitabı çocuğunuza okumayı sevdirirken aynı zamanda keyifli ve faydalı zaman geçirmesini sağlayacak. Her sayfasında farklı bir sesle karşılaşılan Dinozorlar Dünyası kitabı, bu konuda yapılmış en yararlı ve en gerçekçi kitap.

Buradan satın alabilirsiniz.

Jan Piekowski'nin göz kamaştıran çizimleriyle 1971 yılında illüstrasyon dalında Kate Greenaway Ödülü'yle taçlandırılan Denizin Dibindeki Krallık, klasikleşmiş İngiliz çocuk kitapları yazarı Joan Aiken'ın eşsiz hayal gücü ve yaratıcı kalemi ile yoğurduğu efsanelerle dolu on bir Avrupa masalından oluşuyor.

 

Çocuklar için bir grafik roman olarak da ele alınabilecek bu resimli kitap, 5 yaş ve üzeri okurlarını, tişört, diş, kitap ve deri gibi farklı yüzeyler üstünde bulunan mikroplar arasında bir gezintiye çıkarıyor.   

 

Çeşitli oyunların bulunduğu Oyun Peşinde kitabı sayesinde çocuklarınızı Renkgiller ile tanıştırarak dijital dünyadan uzaklaşıp gerçek oyunları beraber oynayabilirsiniz. Dijital çağa doğan çocuklarınızın “sek sek, tuzluk, lastik atlama, isim-şehir-hayvan” gibi oyunların zevkini tatmaları için bu tatilde onları Renkgiller ile buluşturabilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler